Objektsnummer: 60802
Letar ni efter en fin Foodtruck till ert koncept, så ska ni inte missa detta. Mycket bra läge i direkt anslutning till T-bana och buss samt billig hyra. All utrustning är anpassad för verksamheten.
Öppettider: 06.30-19.00 alla dagar
Tillstånd finns för öppettider 06.00-21.00
Pris: 490 000 kr / BUD!
Omsättning: ca 1,2 Mkr
Hyra: ca 5 500 kr/månad
Yta: ca 13 kvm
Ägarna har etablerat ett omtyckt Thai-koncept och de har en fast plats för foodtrucken med tillgång till el, vatten och WC.
Food trucken är en MB sprinter 308 cdi från 2003.
Önskar du byta koncept, kom med förslag! Enkelt att byta ut några mindre köksutrustningsmaskiner för önskat koncept.
Känner du igen verksamheten, vänligen respektera att inte störa ägare eller personal med dina frågor.
Slutgiltig inventarielista upprättas av säljare och köpare vid köp/överlåtelse
Ovanstående uppgifter har erhållits av säljaren
Viktigt är att respektera att inte störa personalen eller ägaren om Ni känner igen objektet.
För ytterligare information och visning, vänligen kontakta Ferry Kovacs tfn 0708-640 635 eller Micha Perovic tfn 0708-640 892.
Vill du sälja eller förvärva en verksamhet? Kontakta NMK företagsmäklare för en kostnadsfri konsultation.
Vi erbjuder hjälp med finansiering genom flexibla företagslån, komplett kassasystem med automatiserad bokföring och flexibel betalning samt Swish.
https://www.northmill.com/se/foretag/app/login?code=FERRY24&services=swish%2Cforetagslan