Objektsnummer: 51002
Restaurang med bra planlösning på bra läge mellan kontor och bostäder, vilket ger bra kundunderlag både gällande luncher och kvällar.
Öppettider:
Måndag-torsdag: 11.00-14.30 samt 16.00-21.00
Fredag: 11.00-14.30 samt 15.30-22.00
Lördag-söndag: 13.00-22.00
Lokalen har ca 50 platser inne och 40 platser på trevlig uteservering. Planlösningen har avlång karaktär med mängder av fönster i serveringsdelen.
Köket finner man längst in i lokalen. Det välutrustade köket har stadsgas, starkventilation och fettavskiljare. Bra maskinell utrustning, som till exempel gasspis med 8 brännare, dubbelfritös, rationalugn, tandoriugn separat diskrum och degrum samt förvaringsutrymmen.
Nuvarande ägare driver restaurangen med indiskt koncept, men det kan enkelt ändras om man så önskar.
Inventarielista upprättas av säljare och köpare vid köp/överlåtelse
Ovanstående uppgifter har erhållits av säljaren
Viktigt är att respektera att inte störa personalen eller ägaren om Ni känner igen restaurangen.
För ytterligare information och visning, vänligen kontakta Kristoffer Nordin tfn 0708-640 412
Vill du sälja eller förvärva en verksamhet? Kontakta NMK företagsmäklare för en kostnadsfri konsultation.