Objektsnummer: 30414
Tillfälle Pizzeria 5 miljoner/år. Pizzeria i lugnt och trevligt bostadsområde i söderort. Bra lokal och stor uteservering på soligt torgläge med ca 25 platser. Serveringen har 45 platser i trevlig miljö med bra takhöjd och mängder av fönster som ger bra ljusinsläpp.
Öppettider:
Måndag - Torsdag: 11:00–21:00
Fredag: 11:00–22:00
Lördag: 12:00–22:00
Söndag: 12:00–21:00
Pris: 1 950 000 kr / BUD!
Omsättning: ca 5 Mkr/år
Hyra: ca 20 000 kr/månad + moms
Yta: ca 148 kvm
Stor bardisk samt pizzabänk och en påkostad pizzaugn för napolitanska pizzor. Separat diskrum samt personalutrymme. Stor källare med gott om plats för kylar och frysar samt beredning av degen. Stort separat förrådsrum med gott om plats för förvaring och utemöbler.
Pizzerian är fullt utrustad för verksamheten med bra ventilation, fettavskiljare och bra maskinpark. Det går att utöka ventilationen om man vill få in stekning och fritering.
Menyn består mestadels av pizzor, men det finns även några sallad och pastarätter
Känner du igen verksamheten, vänligen respektera att inte störa ägare eller personal med dina frågor.
För ytterligare information, vänligen kontakta Kristoffer Nordin tfn 0708-640 412
Inventarielista upprättas av säljare och köpare vid köp/överlåtelse
Vill Du sälja Företag? Vi har köparna! Kontakta NMK Företagsmäklare idag för kostnadsfri konsultation
Ovanstående uppgifter har erhållits utav säljaren
Vi erbjuder hjälp med finansiering!